Stomatologická poradna

Péče o ránu po vytrženém zubu

06.03.2016 | Extrakce zubu

Dobrý den, v úterý mi byla vytržena šestka dole. Bolest neustávála, tak jsem dnes ráno jela na pohotovost. Tam mi byla rána vyčištěna... Já mám ale hrozný strach jíst i pít, abych nenarušila tu krevní sraženinu. Je nějaký způsob, jak zabránit vniknutí vody nebo jídla do rány? Mám strach i pít a polykat, abych náhodou něco nepokazila. Prosím, poraďte. Děkuji moc.

Jídlo v ráně po vytržení zubu

04.03.2016 | Extrakce zubu

Dobry den, bola mi prevedena extrakcia zuba c.15 od ktorej ubehli 4 dni, pri konzumovani jedla som mala pocit, ze sa mi tam dostala cestovina a cast som vybrala sparadlom, len neviem ci som si neodstranila bielu vrstvu ktora sa vytvara pri hojeni dasna. Moze nastat nejaka komplikacia? v pripade ze mi tam ostalo jedlo a zub sa bude zocelovat, alebo v pripade ze som si odtranila biely povlak v ramci hojenia? dakujem

Boulička na dásni

Dobrý den,
obracím se na Vás se situací, která mne mírně zaskočila. Dnes jsem byla na preventivní prohlídce u své zubařky, mívám problémy s dvojkou nahoře vlevo, která je opravovaná a která mě občas pobolívá a vedle nosu po hmatu prstem cítím bolavou bouličku, která má určitě spojitost s tímto zubem. Tento problém jsem zubařce sdělila a zeptala se, zda není možné, že se tam vytvořil "váček". Ona se však na to ani nepodívala a řekla, že je to jen tím, že mám křivé zuby a že mám jen bolavé dásně. Trochu mě to zaskočilo, nebyl by potřeba spíše rentgen nebo bližší vyšetření, aby se opravdu potvrdilo, že tam váček není?

Parodontóza

03.03.2016 | Periodontology

Dobrý den, před 14 dny mi lékařka zaplombovala zub. Od té doby cítím dyskomfort při skusu - jakoby plomby je víc než by mělo být, ale hlavně mě trápí intenzivní bolest při styku s teplem, také mám stále pocit kovové chuti.Celých 14 dní na postižené straně nejím, snažím se pít vše jen vlažné, i přes to se několikrát denně dostaví docela intenzivní bolest. Zatím situaci řeším tabletkami od bolesti. Moje lékařka mě odmítla, že má plno a ať jdu na pohotovost, nebo ať počkám do 19. 4. kdy jsem řádně objednaná. Zároveň mám již dlouhodobě odhalené krčky, takzvaně se mi protahují zuby. Myslím, si, že jde o počínající paradentozu, paní doktorka ale problém odkládá, že ještě nic nekrvácí, zuby se neviklají, tedy že se ještě nejedná o zánět dásní , tudíž to není akutní. Nevím, jestli se mám spokojit s takovým vysvětlením, nebo se pokusit najít jiného lékaře - což je v našem městě velice těžká až nemožná věc.

Odštěpující se zuby

23.02.2016 | Zubní kaz

Dobrý deň, odkedy som odišla na 3 mesiace preč do zahraničia, začali sa mi štiepiť zuby. Začalo to jedným v hornej rade, ktorý sa mi rozštiepil a nakoniec celý vypadol. Ďalší v spodnej rade sa mi teraz odštiepil. Chcem vedieť, či je to nedostatkom nejakých vitamínov, pretože strava nie je luxusná a väčšinou jedávam rovnaké veci dookola a už málokedy pijem mlieko a jem jogurty s obsahom vápnika. Zuby si čistím pastou Elmex na ďasná, takže netuším, čím to je.
Ďakujem za odpoveď.

Vypadlý zub

22.02.2016 | Zubní implantáty

Dobrý den, když jsme kousla do masa, vylomil se mi přední horní zub. Nevím, jestli je možné řešení nějakým implantátem nebo náhradním provizorním zubem? Kolik by zákrok stál?

Bolest po vytržení zubu

20.02.2016 | Extrakce zubu

Dobry den, prosím o radu. Včera mi byl vytržen zub 4 dolni. Mám neustálé bolesti. Stále leduji a beru ibuprofen střídavě s valetolem. Kdy tato bolest přejde a nemám v pondělí raději zajít opět k lékaři?

Anestezie

17.02.2016 | Zubní kaz

Dobrý den, chci se zeptat zda je normální při vrtání zubu neumrtvit tu bolavou část. (měla jsem v předním zubu díru a nateklou celou levou tvář). Bolelo to a to hodně.