Parodontóza

03.03.2016 | Periodontology

Dobrý den, před 14 dny mi lékařka zaplombovala zub. Od té doby cítím dyskomfort při skusu - jakoby plomby je víc než by mělo být, ale hlavně mě trápí intenzivní bolest při styku s teplem, také mám stále pocit kovové chuti.Celých 14 dní na postižené straně nejím, snažím se pít vše jen vlažné, i přes to se několikrát denně dostaví docela intenzivní bolest. Zatím situaci řeším tabletkami od bolesti. Moje lékařka mě odmítla, že má plno a ať jdu na pohotovost, nebo ať počkám do 19. 4. kdy jsem řádně objednaná. Zároveň mám již dlouhodobě odhalené krčky, takzvaně se mi protahují zuby. Myslím, si, že jde o počínající paradentozu, paní doktorka ale problém odkládá, že ještě nic nekrvácí, zuby se neviklají, tedy že se ještě nejedná o zánět dásní , tudíž to není akutní. Nevím, jestli se mám spokojit s takovým vysvětlením, nebo se pokusit najít jiného lékaře - což je v našem městě velice těžká až nemožná věc.

Odpovědi

14.03.2016 17:16 | MDDr. Soňa Humpolíčková

Vaše obtíže mohou mít více příčin, ale bylo by na místě minimálně zkontrolovat, jestli je výplň dostatečně upravená do skusu, tedy jestli není vyšší. Bolest zubu na teplé ale může značit, že došlo k podráždění dřeně zubu, která může být postižena zánětem nebo zcela odumřelá. V takovém případě bude nutné provést ošetření kořenových kanálků. V každém případě doporučuji vyhledat zubního lékaře dříve, než na konci dubna.
Co se týká odhalených krčků, provádíme u nás na klinice chirurgické krytí krčků. Pokud je tento zákrok proveden včas a je pro danou situaci vhodný, přináší velmi dobré výsledky.

}