Autotransplantace zubu

Autotransplantace zubu

Autotransplantace zubu je zákrokem ne příliš rozšířeným a známým a naše klinika jej nabízí jako jedno z mála pracovišť. Jde o zákrok, při němž stomatolog transplantuje na chybějící místo v ústech vlastní zdravý zub. Transplantace zubu může účinně nahradit implantaci umělé náhrady.

Jde o metodu vhodnou například v situacích, kdy si dítě vyrazí zub při sportu nebo při úrazu, kdy zub samotný není poškozený. Obvykle se mohou přenášet i nepotřebné třetí moláry (zuby moudrosti).

Přirostlý vlastní zub je na rozdíl od implantologického řešení trvalejší a odolnější. Transplantovaný zub pak zprostředkuje klientovi při kousání důležité tlakové vjemy, tvar korunky u dásně je přirozenější a spojení dásně a krčku zubu je těsnější. Velkou výhodou je i fakt, že jde o tělu vlastní materiál, a tak můžeme vyloučit jakoukoliv imunitní reakci organismu.

Transplantace zubu je ambulantní zákrok, který se provádí v lokální anestezii, a probíhá při jednom ošetření. Buňky na povrchu kořene zubu zůstanou živé jen několik desítek minut a jejich vitalita je podmínkou pro úspěšné provedení celého výkonu. Nejdříve je provedena extrakce poškozeného zubu a extrakce zubu transplantovaného (nejčastěji třetí stolička) následovaná jeho vložením do lůžka po poškozeném zubu. Transplantovaný zub již v novém umístění je zafixován k sousedním zubům. Za 2 – 3 týdny je třeba zub endodonticky ošetřit a následně opatřit korunkou.

Naši specialisté na autotransplantaci zubu

Ceník autotransplantace zubu

Autotransplantace zubuod 8500 Kč

Fotogalerie

Nejčastější dotazy a poradna o autotransplantaci zubu

Autotransplantace

Dobrý den,
dnes jsem měla přijít na ošetření sedmičky - vyčištění a zaplnění kanálků a nasazení korunky, ale skončilo to k mojí lítosti vytržením sedmičky vlevo. Jako "útěchu" mi pan doktor sdělil, že vedle mám neprořezanou osmičku, která by mohla být náhradou, ale on že nic takového bohužel nedělá, mám nějakou šanci, že by se tato náhrada dala udělat? Je mi 44let.

Zobrazit odpovědi v poradně

Implantace starého zubu

Můžete mi implantovat zub, který mi můj zubař vytrhl před rokem? Mám ho doma schovaný.

Zobrazit odpovědi v poradně