Zubní implantáty

Zubní implantáty

Implantáty jsou kotevní pilíře zaváděné do čelistní kosti, sloužící k náhradě chybějícího zubu/zubů nebo ukotvení náhrady v případě bezzubé čelisti.

Implantáty jsou zhotovené většinou z titanu nebo z kombinace titanu a zirkonoxidu (materiál ROXOLID).

V masovém měřítku se implantáty uplatňují v posledních 25 letech.

Zubní implantát je řešení pro každého, kdo potřebuje nahradit jeden či více zubů a nespokojí se s můstky či snímací náhradou.

Na naší klinice provádíme kompletní implantologickou terapii systémy Straumann a Dentis a v případě potřeby i tzv. kostní augmentace a sinus-lift, tedy doplnění syntetického materiálu do míst s nedostatkem kosti.

Předpokladem pro úspěšné a bezpečné ošetření je pečlivá analýza situace v ústech. Nedílnou součástí plánování výkonu je také analýza 3D rentgenového snímku, která nám ještě před výkonem umožní vybrat ten nejvhodnější rozměr implantátu pro danou situaci a rovněž nás upozorní na možné kostní defekty v místě plánované implantace. Implantát je tak možné naplánovat na milimetr přesně, čímž eliminujeme možná rizika na minimum.

Naši specialisté na zubní implantáty

Ceník zubních implantátů

Zavedení implantátu Dentis SLA26500 Kč
Zavedení implantátu INNO26500 Kč
Zavedení implantátu BioHorizons26500 Kč
Zavedení implantátu Straumann SLA Active33350 Kč

Fotogalerie

Nejčastější dotazy a poradna o zubních implantátech

Jsou implantáty vhodné i pro kuřáky?

Kouření má samozřejmě vliv i na dutinu ústní dásní. Kromě nehezkého tmavého zabarvování zubů též negativně ovlivňuje stav dásní. Právě spojení mezi implantátem a dásní je jedním z míst, kde mohou u implantátu vznikat problémy. Kouření není ničím, co by znemožňovalo zavedení implantátů, ale je třeba dbát na úzkostlivou ústní hygienu. Pokud se i díky implantátům rozhodnete kouření omezit nebo dokonce přestanete, všichni lékaři budou mít radost!

Implantáty - přední zuby

Dělají se implantáty i na jedničky?

Zobrazit odpovědi v poradně

Alergie na kovy a zubní implantát

Jsem alergická na kovy, mohu mít i přesto implantát?

Zobrazit odpovědi v poradně