Úrazy zubů

Úrazy zubů

Kromě běžně prováděné péče se zaměřujeme na ošetření zlomených a po úrazu viklavých zubů, a to jak u dětských, tak dospělých pacientů. K diagnostice a plánování terapie v nejasných situacích provádíme trojrozměrné CT vyšetření.

Postupy ošetření

Ošetření zubu záleží na konkrétním stupni a druhu jeho poškození. Někdy stačí dostavba zubu pomocí fotokompozitních hmot, jindy je potřeba endodontické ošetření zubu a v některých případech je nutná i jeho extrakce. Často je nutné postižené zuby fixovat k zubům okolním. Nedílnou součástí péče je kromě akutního ošetření i dlouhodobé sledování a případná následná terapie častých komplikací, které dentální traumata provázejí.

Pokud došlo k ulomení části zubu, je vhodné přinést úlomek s sebou na ošetření k zubnímu lékaři. Ideálním prostředím pro přenos jsou sliny (například v malé nádobce) nebo v mléce. Stejně se uchovávají i zuby, které se úrazem dostaly úplně mimo zubní lůžko.

Pomoc zubního lékaře je důležité vyhledat co nejdříve. Zejména v případě zcela vyražených zubů je co nejčasnější ošetření nejdůležitějším prognostickým faktorem!

Naši specialisté na úrazy zubů

Ceník ošetření úrazů zubů

Kompozitní dostavbaod 2700 Kč

Nejčastější dotazy a poradna o úrazech zubů

Zčernal mi přední zub

Spadl jsem a praštil se přitom do předních zubů. Jeden zub mi zčernal, je možné s ním něco udělat?

Zobrazit odpovědi v poradně

Přilepení uraženého zubu

Je možné přilepit uražený zub?

Zobrazit odpovědi v poradně