Analgosedace a celková anestezie

Analgosedace a celková anestezie

Pro nespolupracující dětské klienty, nebo i velice bojácné dospělé před rozsáhlým chirurgickým výkonem, máme připravenou možnost zubařského ošetření v analgosedaci, nebo celkové anestezii.

První z nich, analgosedace, je medikamentózně navozený stav, jehož cílem je útlum bolesti a zklidnění pacienta.  Pacient v tomto stavu sám dýchá, ale během výkonu spí a ošetření si posléze nepamatuje. Tento stav se navozuje nitrožilním podání analgetika se sedativem. Po výkonu zůstává ošetřující anesteziolog s klientem až do jeho úplného probrání.

Celková anestezie, čili tzv. „narkóza“, je oproti tomu stav, kdy je klient uveden do umělého spánku, při kterém je silnými analgetiky a anestetiky potlačeno jeho vědomí i vnímání. Zákrok vůbec nevnímá, a je při něm intubován. Po zákroku je opět až do svého plného probuzení v péči anesteziologa.

Po zákrocích v analgosedaci či celkové anestezii je zakázáno řídit motorová vozidla. Také důrazně  doporučujeme zajistit si doprovod na cestu domů. Vzhledem k tomu, že při těchto ošetřeních je nutná přítomnost anesteziologa, spolupracujeme se společností AROPRO společností pro anestezii s.r.o. (http://www.aropro.cz/).Naši specialisté na analgosedaci a celkovou anestezii

Ceník analgosedace a celkové anestezie

Celková anestezieod 24500 Kč
Analgosedaceod 21500 Kč
Analgosedace a celková anestezie jsou primárně určeny pro nespolupracující děti a rozsáhlejší chirurgické výkony.

Nejčastější dotazy a poradna o analgosedaci a celkové anestezii

Použití analgosedace

V jakých případech se přistupuje k analgosedaci?

Zobrazit odpovědi v poradně