Medové zoubky

28.07.2015 | Péče o děti

Dobrý den, naše dcera má 20 měsíců a má medové zoubky jedničky a dvojky ji zacinaji hnědnout. A stoličky už se jí také začínají kazit .Odbourali jsme veškeré cukry i v pití, čistíme zoubky třikrát denně, ale zoubky se kazí dál. Zubařka nám řekla akorát že máme čistit, že nejsme sami. Na internetu jsem četla, že se to dá opravit, ale že spousta zubařů mléčné zoubky nevrtá. Chtěla bych se zeptat, jestli je možné nechat zoubky opravit, aby se ji nerozpadly úplně.

Odpovědi

12.08.2015 17:46 | MDDr. Soňa Humpolíčková

Zásadní jsou stravovací návyky a důkladná dentální hygiena. Dítě musí jít spát s vyčištěnými zoubky, už nesmí pít žádný slazený nápoj, po kojení alespoň vypláchnout ústa vodou nebo otřít zoubky vlhkým kapesníkem. Nedávat mu pocucávat celý den sladké nápoje, když se dítěti podávají nějaké sladkosti, tak jednorázově a pak vyčistit zuby.
Co se týká opravování kazů, tak se mléčné zuby normálně vrtají, ale kaz se musí zachytit včas, protože postupuje u dětí velmi rychle a brzy se dostává až do dřeně. Pak už ve většině případů nemá smysl takový zub zachraňovat.

}