Přístrojové vybavení

3D rentgen

Naše klinika nabízí jak klientům, tak i našim doktorům jeden z nejmodernějších přístojů novodobé stomatologie. Jde o 3D CT rentgen, jež je aktuálně na nejvyšším a nejmodernějším stupni v oblasti digitálního rentgenování. 3D CT rentgen je výborným pomocníkem přin implantologickém ošetření. Trojrozměrné zobrazení slouží jako dokonalá pomůcka pro stomatology i pro lékaře z dalších oborů.

Mikroskop Leica M320

Jedna z nejzásadnějších pomůcek při komplikovaném ošetření kořenových kanálků. Základem tohoto vysoce kvalitního chirurgického mikroskopu je křišťálově čistá apochromatická optická kvalita. Jeho optický systém umožňuje vidět více detailů ve vysokém rozlišení. U nás na klinice máme tyto mikroskopy rovnou dva.

Intraorální zubní rentgeny

Intraorální zubní rentgeny patří k základnímu vybavení zubní naší ordinace. Samotný snímek zubů zachycujeme na elektronický senzor nebo luminiscenční fólii. Intraorální zubní rentgen je zásadní při diagnostice zubních kazů, mezizubních kazů a dalších zubních defektů.

Panoramatický rentgen zubů

Panoramatický rentgen zubů (OPG) provádíme všem nově příchozím klientům. Naši stomatologové tak získají podrobný přehled o stavu celého chrupu klienta. OPG nabízí přehledné a podrobné zobrazení celých čelistí v rámci jednoho skenu. Jde o skvělou pomůcku, jež zubařům pomáhá při diagnostice různých defektů v dutině ústní. Speciální OPG, kterým disponuje naše klinika, přenáší na klienta jen velmi malé množství rentgenového záření.

Křesla Planmeca Compact i Classic

Funkční i designová křesla, které máme na naší klinice, mají pečlivě vybrané vlastnosti zubní soupravy a jsou zárukou hladkého pracovního postupu a vynikající ergonomie. Polstrované křeslo není upevněno k podlaze, ponechává tak klientovi mimořádný prostor pro nohy. Všechny části vystavené kontaminaci jsou chráněny kryty, které se dají snadno sejmout a sterilizovat. Pohodlí a bezpečí klientů je pro nás velmi důležitou součástí každého ošetření.

Piezo

Přístroj s mnohým využitím určený pro preparaci tvrdých tkání zubu je založený na principu piezo efektu (druh vibrací), které se přenášejí na nejrůznější koncovky. Ty následně působí abrazivně, aniž by se jakýmkoliv způsobem poškodila měkké zubní tkáň.

Apexlokátor

Apexlokátor na naší klinice využíváme při endodontickém ošetření. Jeho hlavní funkcí je určení přesného zaměření délky kořenového kanálku a k lokalizaci tzv. foramen apicale. Apexlokátor pracuje na principu porovnávání tkáňové rezistence mezi dvěma elektrodami. Pacientovi je zavěšen do ústního koutku malý kovový háček, který slouží jako jedna elektroda a druhá elektroda je napojena na nástroj, kterým kořen zubu ošetřujeme.

Reciproc

Reciproc neboli přístroj k ošetření kořenových kanálků využíváme na naší klinice hojně. Během preparace nabízí možnost kdykoliv aktivovat současnou kontrolu délky díky integrovanému apexlokátoru. Kromě toho ji lze kombinovat s automatickým zastavením motoru při dosažení konce kořenového kanálku.

Defibrilátor AED Philips Heartstart FRX

Je samozřejmostí, že coby zdravotnické zařízení je naše klinika vybavena také moderním defibrilátorem. Díky spolehlivému, špičkovému defibrilátoru AED Philips Heartstart FRX jsme v případě potřeby schopni poskytnout každému našemu klientovi okamžitou a kvalifikovanou první pomoc a zajistit plné bezpečí.

Guttafusion (pícka)

Obturátory, neboli čepy na uzavření kořenového kanálku, bereme výhradně z tohoto nového systému, který je dodává s pevným jádrem a vyrábí se ze síťované gutaperči, jež je navíc potažena vrstvou rozpustné gutaperči. Díky pevnému jádru je tato kombinace ideální pro trojrozměrné výplně kořenového kanálku.

Parní sterilizátor LISA 300

Přístroj LISA 300 je plně automatický parní sterilizátor generující vodní páru pomocí elektrických topných těles. Je určen pro zdravotnické účely jako zdravotnické praxe či zubní ordinace.

Air Flow - zuby bez nánosů tmavých skvrn

Dokonalý a sebevědomý úsměv bez zažloutlých a zčernalých zubů získáte pomocí šetrného postupu pískování zubů metodou AIR FLOW. Jde o mechanický princip založený na pískování velmi jemným pískem a leštění zubů. Pomocí mikročástic z jedlé sody nebo glycínu, které jsou hnány proudem vody se pískování odstraňují usazeniny z povrchových částí zubu.

Klienta tento zákrok nezatěžuje a není nepříjemný. Díky AIR FLOW dosáhneme odstranění pigmentace i ze všech vstupů mezizubních prostor, čehož bychom jinou metodou nedosáhli. Po pískování vždy následuje ošetření povrchu skloviny fluoridovým preparátem, který zajistí ochranu zubu před bakteriemi způsobujícími kaz a zpomalí opětovnou pigmentaci zubů.

Ultrazvuková čistička

Ultrazvuk umožňuje čištění materiálů všeho druhu. Zařízení využívá vysokofrekvenční vlnění, které působí na čistící tekutinu, jež díky tomu odstraní i částečky nečistot. Je vhodná k čištění nástrojů, zubních protéz nebo zubních náhrad.

Silamat

Silimat je univerzální třepačka, která nám pomáhá rozmíchávat cementy a další materiály, jež jsou dávkované v kapslích a stříkačkách. Díky speciální patentované míchací lopatce stačí k tomuto úkonu cca 10 – 15 sekund a stomatolog může materiál použít.

MelaSeal 100+

Svařovačka MelaSeal 100+ slouží ke svařování fólií při přípravě nástrojů ke sterilizaci. Reprodukovatelnou dobu svařování signalizuje přístroj blikáním kontrolky, ale i zvukově. Svařovačka též nabízí možnost nastavení libovolné teploty. Je to velký pomocník našich sestřiček, které nástroje připravují.