Průhledné přední zuby

Dobrý den,
přední horní i dolní zuby mám na koncích (i po stranách) jak kdyby průhledné. Paní zubařka mi doporučila pastu GC MI Paste Plus, ale používám ji už přes rok a nic se nezlepšilo. Bojím se, že do něčeho kousnu a zub se ulomí.
Ráda bych Vás tedy poprosila, zda byste mi nemohl něco doporučit, jak zuby posílit případně co se s tím dá a nedá dělat.
Předem děkuji

Odpovědi

12.08.2015 17:43 | MDDr. Jarmila Semrádová

Děkuji Vám za otázku. Z Vašeho popisu však nedokáži posoudit, o jaký konkrétní problém se jedná, a tedy jakou formu řešení Vám doporučit. Obecně jsou tyto plochy - řezací hrany a boční plochy předních zubů - průsvitnější, někteří lidé mají průsvitnost větší, jiní menší. Průsvitnost však také může být způsobena patologickým zmenšením zubu, způsobeným kyselinami či mechanickým opotřebením. V tom případě je nutné vyřešit příčinu tohoto jevu a posléze zuby doplnit fotokompozitním materiálem, případně fazetami či korunkami - záleží na míře destrukce a požadovaném výsledku. Pro konkrétní posouzení Vašeho chrupu je tedy potřebné jeho řádné vyšetření, na jehož základě je teprve možno stanovit možnosti léčby.

}