Fluoridace

04.07.2015 | Dentální hygiena

Hezký den, o své zuby se starám, jak nejlépe umím (používám správné mezizubní kartáčky, techniku čistění).
Mám, ale problém, od dětství mám flekatou a oslabenou sklovinu, a bohužel i přes všechnu péči mám demineralizace či počáteční kazy v mezizubních prostorech, čištěním a péčí se snažím zastavit šíření, ale i tak je jeden už zralý k invazivnímu ošeťření.
Spís řeším, že i když moje hygienička problém zná, nikdy mi nenabídla pravidelnou fluoridaci, a na počínající kazy a demineralizace nějaké neinvazivní ošetření stomasteam na kazy (icon na dem. a male kazy), a oznámení, že jednoho dne to dojde do stadia vrtání mě ničí. Také odmítá použití airflow plošně na zuby, které prý nepotřebuji (kámen a zbarvení minimální). Jaká je dostupnost těchto metod?
Jednou mě velice naštvala nově přijatá hygienistka, která mě neznala, a její přístup byl velmi netaktní. Také zvažuji při stěhování do Prahy, zapsání na vaši kliniku, berete nové klienty? Děkuji KK.

Odpovědi

12.08.2015 18:12 | MDDr. Václav Manhart

Dobrý den, budeme rádi, pokud si vyberete právě naši kliniku. Nové klienty přijímají jak naši lékaři, tak i naše hygienistka. Pro zajištění komfortu objednání v přijatelném čase, se totiž klinika rozrostla o tři nové ordinace.
S airflow pracujeme tehdy, pokud vidíme v této metodě užitek pro pacienta. Bez prohlídky si netroufám hodnotit, zda bych tento zákrok doporučil. Na demineralizace a počínající kazy v mezizubí doporučuji správné dentální pomůcky (měkký kartáček, mezizubní kartáček, dentální nit). Fluoridace je u většiny lidí dostatečná s přírodních zdrojů. Každý případ je nutno posuzovat individuálně. Icon na demineralizace a malé kazy jak píšete nevyužíváme. Nevidím v metodě přínos. Pokud je potřeba již kaz odvrtat Icon nestačí a pokud naopak jde o časné stadium kazu, při správné hygieně dojde k remineralizaci skloviny samo.

}