Bělení zubů

06.01.2016 | Teeth whitening

Dobrý den,
je mi 41 let a jsem kuřačka a denně vypiji asi litr kávy (můžu si to dovolit, mám extrémně nízký tlak) a občas piji červené víno. Moje zuby mají nažloutlý nádech, chtěla bych proto vyzkoušet babskou radu, a to: " 1x týdně do zubní pasty zamíchat čtvrtinu lžičky jedlé sody." Nemohu si tímto způsobem poničit zubní sklovinu nebo si na zubech přivodit nerovnoměrné zabarvení? A nebo se může stát, že při dalším pití kávy a kouření, zažloutnutí zubů
bude nápadnější? A vyčistí tato směs i zubní můstek, který mám v levé dolní čelisti? Vyzkoušela jsem všechny možné zubní pasty, bělící pudr apod. a efekt nulový.

Odpovědi

07.01.2016 14:48 | MDDr. Jarmila Semrádová

Jedlou sodu bych Vám na čištění zubů nedoporučovala z důvodu jejího abrazivního efektu, který může poškodit sklovinu zubu. Pokud jsou na povrchu zubů vnější pigmentace (typicky od kouření, kávy a červeného vína), je nutné odstranit nejdříve tyto pigmentace - návštěvou dentální hygienistky - a poté můžete aplikovat domácí bělení (doporučuji individuálně zhotovené nosiče, do nichž se aplikuje bělící gel). Je však nutné počítat s tím, že díky Vaší životosprávě budou zuby brzy opět zabarvené. Barvu můstku není možné změnit bělením - pouze zhotovením nového můstku.

}